This blog has some movie news, links, celebrities, set photos, premieres, red carpet pics...... The main sources are listed at the links on the left.This blog is only unofficial, non-profit fan page, not published ads, just for sharing photos, news, links about celebrities and movies for fans and has no official affiliation with celebrities and movies themselves.If you see the ads, due to mistakenly cut and paste, Please let me know! I fix it...

________________________________Bu blogda film haberleri, ünlüler, set fotoğrafları, film galaları, etkinlikler, kırmızı halı haberleri, bağlantılar ve fotoğraflar yer almaktadır. Başlıca kaynaklar liste halinde soldaki bağlantılar kısmında belirtilmiştir.Ayrıca bu blog resmi olmayan bir hayran bloğudur, herhangi bir kar amacı gütmez, bu yüzden reklam yayımlanmaz ve blogda adı geçen kişilerle herhangi bir resmi bağı yoktur, tek amacı bağlantı, fotoğraf ve film haberleri paylaşımıdır.Eğer reklam görürseniz kes-yapıştır yüzünden yanlışlıkla olmuştur, lütfen beni bilgilendirin! Düzeltebileyim ...

______________________________________

Daha fazla bilgi ve büyük boy fotoğraflar için bağlantıları tıklayınız.

_____________________________________For more information, clips, trailers and large photos;

you can click on the links.

14 Ocak 2012 Cumartesi

***Yalan Dünya, izleyicisiyle buluştu ***Yalan Dünya gerçek Cihangir ***Yalan Dünya fotoğraflar

Yalan Dünya, izleyicisiyle buluştu

Yalan Dünya'nın 1. bölümü kanald.com.tr'de
13.01.2012 19:45:03
Cihangir’in göbeğinde yan yana, hatta aynı terasta bir arada yaşamaya mahkûm, Türkiye’nin iki uç hayat tarzından gelen iki farklı aile...

Türkiye’nin beklediği yıldız oyuncu kadrosu ve güçlü senaryosuyla Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşan Yalan Dünya'nın 1. bölümü ilk kez kanald.com.tr'de.

İşte Yalan Dünya'nın 1. bölümü!


Okuyun: Yalan Dünya, izleyicisiyle buluştu / Kanal D Haber
Bu haber Kanald.com.tr özel haberidir. Kanald.com.tr’yi kaynak olarak göstermeden kullanmayınız.
kaynak;
 
 
2. bölüm fragmanı ve tüm fragmanlar için;
 
 
 
Yalan Dünya gerçek Cihangir


Çağnur Öztürk
www.twitter.com/cagnur_ozturk


Uzun bir aradan sonra Gülse Birsel Yalan Dünya ile döndü, gerçekten de özlemişiz.

Yalan Dünya, Avrupa Yakası kıyaslaması yapmak yanlış bence çünkü Avrupa Yakası Nişantaşı’nı anlatırken, Yalan Dünya da bize Cihangir’i anlatıyor. Temelde tabii ki ortak nokta olması kaçınılmaz.

Dizi her ne kadar yavaş başlasa da yavaş artan bir ivmesi vardı, hazmettirerek…2. Bölüm ve hep bir sonraki bölümler daha iyi olacaktır.

İlk bölümün yıldızı; Olgun Şimşek’ti. Damat rolünde daha önde ancak onun oyuncu kardeşi olarak da çok beğendim.

Diğer yıldız ise Nihal Yalçın, ikisi de resital yaptılar.

3. yıldız ise Bartu Küçükçağlayan, histerik karakteri çok başarılı canlandırıyor ama sanki zaman zaman biraz fazla abartıyor gibi. Çoğunluk filmindeki performansını da izlemeyen kalmasın..

Rıza’nın nişanlısı Nurhayat rolünde Gupse Özay, tam bir fenomen karakter olacak gibi.

Yönetmen yapımcı senarist rolünde Tuna Orhan; Hele ki töre dizilerini eleştirdikleri o sahne muhteşemdi. Ne yapıyoruz AJİTASYON AJİTASYON diyerek, töre, ağa dizilerindeki ajitasyon da eleştirildi.

Hakan Meriçliler, İrem Sak vay be dedirttiler.

Öner Erkan ve Sarp Apak; onların karakterleri daha önce canlandırdıkları karakterlere benziyor evet ama yine çok başarılılar. Öner Erkan’ın son dizisi Üsküdar’a Giderken de tekrar ekranlara dönebilse keşke.

Avrupa Yakası’ndan transfer karakteriyle Ömür Arpacı’yı görmek güzel oldu.

Beyazıt Öztürk tam olarak role oturmuş başarılı ancak Biz Size Aşık Olduk dizisindeki rolünün neredeyse aynısı. Gülse Birsel’in de Avrupa Yakası’ndaki. Altan Erkekli, Füsun Demirel, Gönül Ülkü, Hasibe Eren zaten söylenecek söz bırakmıyorlar. Afyonlu aile ile Cihangir’in oyuncuları arasındaki çatışmalar da çok lezzetli olacaktır.

2 bin metrekarelik bir alana, Cihangir ve Taksim’in en belirgin noktalarının kurulduğu plato, dekor uygulama çok özenli, gerçeğini aratmıyor.

Dizi yayınlanırken dikkatinizi çekmiştir; twitter için  #yalandunya hashtaginin sol altta verilmesi. *Diziler ve sosyal ortam Twitter* senkronize oldu yazımda Fox’taki Babam İçin dizisinin izleyicileriyle, ilk olarak daha farklı interaktif girişimde bulunduğundan bahsetmiştim. Sadece tvler değil her kurumun mutlaka bir facebook ve bir twitter sayfası olmalı önemi yadsınamaz.

Artık twitter hayatımızın her yerinde kabul etmeli

Rahatsız olduğum en önemli nokta ise çok sık gülme efekti kullanılmasıydı. Mutlaka azaltılmalı daha özenle yerleştirilmeli. Bir de reklamlar için yeni bir uygulama gördük, o da çok bariz geldi. Sit-com yapmak zor hele ki her hafta bu kadar uzun süren bir sit-com. Gülse Birsel umarım bunalmaz ve izleyicilerini yalnız bırakmaz artık. Keşke bizde de artık dizi süreleri kısalsa diye temenni ediyorum.

Cuma günleri rekabeti artık Adını Feriha Koydum, Hayat Devam Ediyor, Yalan Dünya arasında yaşanacak. Yalan Dünya tür olarak diğer iki diziden farklı. Dram yapmak, komedi yapmaya nazaran kolaydır, güldürmek zordur. Gülse Birsel’i İzleyicisi çok özledi…Gülse Birsel dizisi sanki artık zirveye yerleşecek.
 
 
 

Yalan Dünya

 MELİKE FİLİZ
Başladı... başlayacak... derken, Avrupa Yakası' yla televizyon dünyasına güçlü imzasını atan Gülse Birsel'in beklenen yeni projesi "Yalan Dünya" dün akşam, seyirciyle buluştu. Ben de sıcağı sıcağına samimi izlenimlerimi paylaşmak istedim.
Gülse Birsel, tıpkı "Avrupa Yakası"nda olduğu gibi "Yalan Dünya" da da "geleneksel Türk ailesi" röntgenini çekiyor adeta. Türkiye mozağini o ailenin içine yerleştiriyor. Geleneksel olanla modernin ya da farklı yaşam tarzlarının çatışması, şehir yaşamının kendine has çelişkileri, ülke insanına has türlü kurnazlıklar, oyunlar gayet ustaca bu projede de kendine yer buluyor; tıpkı ilkinde olduğu gibi.
İlk hikaye bizi bir moda dergisi, çalışanları, ilişkileri ve Nişantaşı üzerinden bir genel Türkiye resmi ile karşılarken; yeni hikaye bu kez televizyon dünyası, dizi setleri, Cihangir üzerinden, yine oldukça geniş bir Türkiye fotoğrafı yansıtıyor.
Daha ilk bölümden, karakterlerin altyapısını oturtmak ve seyirciye hissettirmek zor iş... Fakat Gülse Birsel bunu "Yalan Dünya" da başarmış.
Dizinin oyuncu kadrosu birbirinden yetenekli oyunculardan oluşuyor;
Altan Erkekli (Şehmuz), Füsun Demirel (Servet), Olgun Şimşek (Selahattin ve Ahmet), Beyazıt Öztürk (Rıza), Gülse Birsel (Deniz), Hasibe Eren (Gülistan), Sarp Apak (Emir), Öner Erkan (Bora), Nihal Yalçın (Açılay), Bartu Küçükçağlayan (Orçun), Tuna Orhan (Tufan), Ömür Arpacı (Reis), Hakan Meriçliler (Çağatay), İrem Sak (Tülay), Gupse Özay (Nurhayat), Ece Ercan (Esra), Gönül Ülkü (Afife)
Gülse Birsel, çok iyi bir gözlemci ve parlak zekaya sahip bir kalem. Doğrusu, hayata birbirine çok yakın pencerelerden baktığımız hissine kapılıyorum; O'nun kaleminden çıkan bu işleri izlerken.
Altını doldurduğu karakterler hiç bir zaman çok karikatürize değil; ayrıntılı bir gözlemin ürünü, bu yüzden size geçmesi de kolay oluyor. Tabii çalıştığı, bir araya gelen oyuncu kadrosunun da bunda çok büyük emeği söz konusu.
Karakterlerin bende bıraktıkları izlenimlere, karakterlerin şifrelerine başka bir yazımda uzun uzun değinmek istiyorum... Fakat Beyazıt Öztürk diziye ayrı bir sempati katmış; söylemeden geçmeyeyim.
Dizi yayınlanırken, insanların tepkilerini gözlemlemek için sosyal medyada dolaşırken, ortak bir yakınmaya rastladım; "kahkaha efekti"nin aşırı kullanıldığını söylüyordu, bu yakınmalar. İlerleyen bölümlerde bunu dikkate alacaklarına eminim.  Bir şey daha gözlemledim ki o da yeni bir durum değil; bazı insanlar, bir şeyleri "sadece beğenmemek ve burun kıvırmak" üzere ve adeta bunun için yaşıyorlar! Bu kitle her zamanki "görevi"ni yine yerine getiriyor. Formunu koruyor...
Her versiyondan bolca "ajitasyon" u hap olarak yutmayı tercih etmeyen, benim gibi bir izleyici kitlesinin "Cuma akşam"larının kurtarıcısı olacağı kesin! Yolu açık olsun... Uzun soluklu olsun... İyi seyirler olsun...

most viewed this week

Blog Arşivi

Celebrity Look Alikes

CELEBRITY BABIES

BEYAZIT ÖZTÜRK FAN BLOG

BEYAZ SHOW FAN BLOG