This blog has some movie news, links, celebrities, set photos, premieres, red carpet pics...... The main sources are listed at the links on the left.This blog is only unofficial, non-profit fan page, not published ads, just for sharing photos, news, links about celebrities and movies for fans and has no official affiliation with celebrities and movies themselves.If you see the ads, due to mistakenly cut and paste, Please let me know! I fix it...

________________________________Bu blogda film haberleri, ünlüler, set fotoğrafları, film galaları, etkinlikler, kırmızı halı haberleri, bağlantılar ve fotoğraflar yer almaktadır. Başlıca kaynaklar liste halinde soldaki bağlantılar kısmında belirtilmiştir.Ayrıca bu blog resmi olmayan bir hayran bloğudur, herhangi bir kar amacı gütmez, bu yüzden reklam yayımlanmaz ve blogda adı geçen kişilerle herhangi bir resmi bağı yoktur, tek amacı bağlantı, fotoğraf ve film haberleri paylaşımıdır.Eğer reklam görürseniz kes-yapıştır yüzünden yanlışlıkla olmuştur, lütfen beni bilgilendirin! Düzeltebileyim ...

______________________________________

Daha fazla bilgi ve büyük boy fotoğraflar için bağlantıları tıklayınız.

_____________________________________For more information, clips, trailers and large photos;

you can click on the links.

12 Kasım 2011 Cumartesi

november 2011 - Ben affleck filming ARGO in Istanbul/TURKEY

Bakırköy’de 1300 figüranla Hollywood filmi!Yönetmenliğini Oscarlı oyuncu Ben Affleck’in yaptığı İran’daki büyükelçilik baskınını konu alan “Argo”filmi için Bakırköy Zuhuratbaba’da dev bir plato kuruldu. Binlerce figüranın rol aldığı filmin setinin kapıları ilk kez VATAN’a açıldı

BURAK KARA VATAN:“Yaşasın Liderimiz Humeyni, kahrolsun Amerika”, “Vietnam’da yaralandın, İran’da gömüleceksin”, “Kahrolsun Şah” sloganları İstanbul sokaklarında yankılanıyor. Yönetmenliğini Oscar’lı oyuncu Ben Affleck’in yaptığı “Argo” filmi 1979’da Tahran’daki Amerikan Büyükelçiliği baskınını konu alıyor. Dün ilk defa setin kapılarını VATAN’a açan Affleck, filmin ‘büyükelçilik baskını’ sahnelerini çekiyor ve sadece bu sahnede bin 300 figuran rol alıyor. İşte dev prodüksiyonla ilgili notlar:

- Bakırköy, Tahran sokaklarını aratmıyor. Duvarlarda Farsça yazılar, sokaklarda İran askerleri, polisleri, Şah Rıza Pehlevi’yi şeytan gibi gösteren resimler, Humeyni’nin fotoğrafları her yeri kaplıyor.

- Çekim için yollar kesilmiş, kimse sete yaklaştırılmıyor. Cep telefonuyla bile çekim yasak. Sette sıkı kurallar geçerli. Sette herkes arı gibi çalışıyor. Yönetmen Ben Affleck her figuranla ilgileniyor, yardımcıları en ufak detayı defalarca kontrol ediyor.

- Çekimler boyunca 4 bin 500 yardımcı oyuncu kullanıldı. Sadece konsolosluk baskını çekimlerinde bin 300 yardımcı oyuncu rol aldı. Bazı oyuncular Eylül ayı itibarıyla saç, sakal ve favori uzatmaya başladılar.

- Sette 250 Amerikalı ve Türk filmci bçalışıyor. İstanbul’da 7 ayrı mekanda film çekildi. Çekimler 1 kasım’da başladı. 2 hafta sürecek. Ben Affleck oyuncu seçimleriyle bire bir ilgilendi, figuran seçiminde yer aldı.

- Filmde 30 İranlı rol aldı. Sette her gün 1600 kişiye 3 öğün yemek çıkıyor. Kapalıçarşı’da bayramın 4 günü çekimler yapıldı ve 130 dükkan kiralandı. - Burak KARA HABER MERKEZİ

Bundan sonra Hollywood Türkiye’ye akacak!

Filmin Türkiye’de çekilmesinde AZ Celtic Film’in büyük rolü oldu. Yapımcılar Zeynep Santıroğlu ve Alex Sutherland, Hollywood’un Türkiye’yi seçmesindeki en önemli rolün vergi iadesi olduğunu söyledi. Eskiden Türkiye’de film çeken yabancılara yaptıkları masrafların karşılığında vergi ödenmediğini belirten Santıroğlu ve Sutherland, “Devlet 1 yıldır yabancı film yapımcılarına vergi teşviki veriyor. Bu nedenle artık Hollywood filmleri daha fazla Türkiye’de çekilecek. Harcadıkları paranın KDV’sini alacaklar. Birçok ülke bunu yapıyordu ve Hollywood’u çekiyorlardı. Türkiye hem mekan zenginliği ile hem de vergi teşviği ile Hollywood’u cezbedecektir. Türkiye sadece bu filmden milyonlarca dolar kazanacaktır” dedi.

Yapımcı Clooney

“Argo”, Ben Affleck’in yönettiği 3’ncü uzun metrajlı film. George Clooney ise filmin yapımcısı ve senaristi. Film 1979’un Tahran’ında geçiyor.
http://www18.gazetevatan.com/fotogaleri/resim.asp?kat=20948&page_number=1


Zuhuratbaba İran oldu

Oscarlı ünlü Hollywood yıldızı Ben Affleck’in hem yönetmenliğini, hem de başrolünü üstlendiği yeni filmi “Argo”nun İstanbul çekimleri sona yaklaştı.


SERCAN KISMET
15 Kasım’a kadar sürecek olan İstanbul çekimlerine 80 yaşındaki annesiyle beraber gelen Affleck, Etiler, Kapalıçarşı ve Karaköy’den sonra dün de Bakırköy Zuhuratbaba’daki bir sokağı İran’a çevirdi. Sabah 06.00’da gün ışığıyla başlayan çekimler, akşam karanlığına kadar devam etti. Yine birçok otomobile İran plakası takıldı, dükkan ve mağazalara da Farsça yazılar asıldı. 1979’da İran’da yaşanan rehine krizini konu alan filmin dünkü çekimlerinde yaklaşık bin figüran görev aldı. Temsili yapılan Amerika Konsolosluğu duvarının önünde protesto sahneleri çekildi ve ellerinde Humeyni posteri olan figüranlar Amerikan bayrağı yaktı. Affleck sahneler çekilmeden önce sokağın bazı yerlerine duvar yaptırdı. Sıkı şekilde korunan Affleck soğuk ve yağışlı hava nedeniyle, kahvehaneden çıkmadı ve ısınmak için sürekli çay içti.
http://magazin.milliyet.com.tr/zuhuratbaba-iran-oldu/magazin/magazindetay/12.11.2011/1461822/default.htm

most viewed this week

Blog Arşivi

Celebrity Look Alikes

CELEBRITY BABIES

BEYAZIT ÖZTÜRK FAN BLOG

BEYAZ SHOW FAN BLOG