This blog has some movie news, links, celebrities, set photos, premieres, red carpet pics...... The main sources are listed at the links on the left.This blog is only unofficial, non-profit fan page, not published ads, just for sharing photos, news, links about celebrities and movies for fans and has no official affiliation with celebrities and movies themselves.If you see the ads, due to mistakenly cut and paste, Please let me know! I fix it...

________________________________Bu blogda film haberleri, ünlüler, set fotoğrafları, film galaları, etkinlikler, kırmızı halı haberleri, bağlantılar ve fotoğraflar yer almaktadır. Başlıca kaynaklar liste halinde soldaki bağlantılar kısmında belirtilmiştir.Ayrıca bu blog resmi olmayan bir hayran bloğudur, herhangi bir kar amacı gütmez, bu yüzden reklam yayımlanmaz ve blogda adı geçen kişilerle herhangi bir resmi bağı yoktur, tek amacı bağlantı, fotoğraf ve film haberleri paylaşımıdır.Eğer reklam görürseniz kes-yapıştır yüzünden yanlışlıkla olmuştur, lütfen beni bilgilendirin! Düzeltebileyim ...

______________________________________

Daha fazla bilgi ve büyük boy fotoğraflar için bağlantıları tıklayınız.

_____________________________________For more information, clips, trailers and large photos;

you can click on the links.

6 Kasım 2011 Pazar

Ben Affleck in Istanbul/TURKEY, filming ARGO

Hollywood burada

HOLLYWOOD BURADA

Gülbahar KARAKUŞ
6 Kasım 2011


“ARGO” filmi için daha önce Etiler’i İran sokaklarına çeviren Ben Affleck, önceki gün de Eminönü-Sultanhamam’da “motor” dedi. Sirkeci ve Karaköy’de devam edilen çekimler sırasında basın mensuplarının görüntü almaması için yoğun çaba sarf edildi. Çekimler nedeniyle Karaköy’deki iki sokak trafiğe ve yaya girişine kapatıldı. Sette oyuncularına silahlarını nasıl kullanmaları gerektiğini anlatırken görüntülenen Ben Affleck, çekim arasında da ekibi için ıslak kek, hamburger, kaşarlı sandviç, kurutulmuş kayısı, ceviz ve badem sipariş etti.

Belediye başkanı yönetmen koltuğunda       
Ben Affleck’in sette bir de misafiri vardı. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, ekibi ziyaret etti. Affleck’in kapıda karşıladığı Demir, önce seti gezdi, ardından yönetmen koltuğuna oturarak monitörden çekimleri izledi. Demir’e İstanbl’u çok beğendiklerini söyleyen yapımcı Chris Brigham, “Şu anda tüm Hollywood burada, Los Angeles’ta kimse kalmadı” dedi. Ben Affleck de bundan sonra İstanbul’da daha çok çalışmak istediğini söyledi.                 
http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/19167870.asp
Ben'zersiz reklam

Ben'zersiz reklam

Hollywood yıldızı Ben Affleck, 'Argo' filminin çekimleri için Kapalıçarşı'yı seçti. Yeni tanıtım elçimiz olan Affleck, 4 gün sürecek çekimlerle tüm dünyaya reklamımızı yapacak

takvim.com.tr / 06.11.2011 01:39 SAKLAMBAÇ
Ben'zersiz reklam
Birçok Hollywood yıldızından sonra Ben Affleck de Türkiye'nin tanıtımını yapacak. Ünlü aktörün yönettiği ve aynı zamanda da başrolünü üstlendiği 'Argo' isimli filmin çekimleri Fatih'te devam edecek. 1979'da İran'da yaşanan rehine krizini konu alan Filmin çekimleri, İstanbul'un tarihi mekanı Kapalıçarşı'da yapılacak.

ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ Özel olarak alınan izinle 4 gün boyunca sürecek çekimlerde Ben Afleck ve ekibine çok sayıda güvenlik eşlik edecek. Kapalıçarşı Esnafları Derneği Başkanı Hasan Fırat, Kapalıçarşı'yı Ben Affleck'e ücretsiz olarak verdiklerini belirterek, bunun Türkiye ve Kapalıçarşı için çok büyük bir reklam olacağını ifade etti.

iSTANBUL'A HAYRAN KALDISeti ziyaret eden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'le yakından ilgilenen Ben Affleck, "İstanbul'da çalışmak gerçekten çok zevkli. Büyüleyici bir şehir. Burada yaşamak çok
isterdim" diye konuştu.

BEN'den başka kimse çekemez!

BEN'den başka kimse çekemez!

Ünlü yıldız Ben Affleck'in yönettiği ve başrolünde oynadığı 'Argo' filminin seti Eminönü ve Karaköy'deydi. Çekimler için iki sokak kapatılırken, Affleck'in fotoğraflarının çekilmemesi için görevliler kuş uçurtmadı

Hakan UÇ / MAGAZİN SERVİSİHollywood yıldızının setine yoğun güvenlik önlemi... Daha önce mekan araştırması için İstanbul'a gelen Ben Affleck, bu kez filmini çekmek için şehirdeydi. Affleck'in hem yönettiği hem de başrolünü üstlendiği 'Argo' filminin çekimleri, önceki gün Eminönü Sultan Hamam'da yapıldı. George Clooney'in de yapımcısı olduğu filmin çekimleri sırasında yoğun güvenlik önlemlerinin alınması ve görevlilerin ünlü
oyuncunun fotoğraflarının çekilmemesi için büyük çaba sarf etmeleri dikkat çekti. Eminönü'nün ardından Karaköy'de devam eden çekimler için iki sokak, trafiğe ve yaya girişine kapatıldı. Ben Affleck, çekimler süresince oyunculara silahla nasıl durulacağını ve neler yapması gerektiğini anlattı. Ara verildiğinde ise ünlü oyuncu öğlen yemeği için ekibine ıslak kek, hamburger, kaşarlı sandviç, kurutulmuş kayısı, ceviz ve badem ikram etti. Çekimlerin bitmesiyle konakladığı Divan Otel'e giden Affleck burada da senaryoyu elinden düşürmedi.
Kasımpaşa'da set kurdu, otele yorgun döndü

Kasımpaşa'da set kurdu, otele yorgun döndü

1979'da İran'daki ABD Konsolosluğu'na düzenlenen rehine kurtarma operasyonunu anlatan 'Argo' adlı filminin çekimleri İstanbul'da sürüyor.

Yönetmen koltuğunda oturan Ben Affleck'in başrolünü de üstlendiği, senaryo ekibinde George Clooney'in yer aldığı filmin bazı sahneleri için Kasımpaşa'daki tersanede set kuruldu. Rolü için sakal bırakıp saçlarını uzatan Ben Affleck, çekimlerden fırsat buldukça çevreyi dolaştı. Sabaha karşı, kaldığı Taksim Divan Otel'e dönen Affleck'in bitkin hali gözlerden kaçmadı.  John Goodman, Kyle Chandler ve Bryan Cranston gibi ünlü isimlerin rol aldığı filmin, 24 Eylül 2012'de ABD'de vizyona girmesi bekleniyor.


İki sokak kapatıldı Etiler İran oldu!

  • Öner Öngün
  • 03.11.2011
İki sokak kapatıldı Etiler İran oldu!
Ünlü aktör Ben Affleck; yönettiği ve aynı zamanda da başrolünü üstlendiği 'Argo' isimli filmin bazı sahnelerini Türkiye'de çekiyor. Daha önce de mekan araştırması için İstanbul'a gelen Affleck, bu kez filmini çekmek için şehirdeydi. Dünyaca ünlü oyuncu ayağının tozuyla 'Argo'yu çekmeye başladı. 1979'da İran'da yaşanan rehine krizini konu alan ve 2013'te vizyona girecek olan filmin Türkiye'deki ilk sahneleri de sadece GÜNAYDIN objektiflerine yansıdı. İşte, aktör George Clooney'in de yapımcısı olduğu 'Argo'nun Türkiye'deki ilk çekimlerinden özel notlar:
Türkiye'deki çekim bölgelerinden biri olan Etiler, film için İran sokaklarına benzetildi. Etiler'deki iki sokak tamamen trafik ve yaya girişine kapatıldı.
Filmde kullanılacak arabalara İran plakaları takıldı. Binalar Farsça yazılarla süslendi.
200'e yakın yerli ve yabancı set görevlisi çalıştı.
Film seti için sokağa döner tezgahından tatlı büfesine kadar birçok gezici restoran kuruldu.
Çekimler sabahın erken saatlerinde başlayıp hava kararıncaya kadar devam etti. Affleck; Etiler'den sonra çekime Kapalıçarşı'da devam edecek.
Affleck'in yakın korumalığını daha önce de Monica Belucci'yi koruyan Çağdaş Agun yapıyor.

AFFLECK CIA AJANI ROLÜNDE
'Argo' filmi; 2007'de Wired dergisinde yayınlanan 'CIA, Bilim-Kurgu Çekiyoruz Numarasıyla Tahran'daki Amerikan Rehinelerini Nasıl Kurtardı?' adlı makaleden uyarlandı. Yapım; 1979'da CIA'nin İran rehine krizi sırasında kaçırılan altı Amerikalı elçilik çalışanını kurtarma çalışmasını konu alıyor. Ben Affleck yönetmenliğini üstlendiği filmde; CIA ajanı Tony Mendes'i canlandırıyor.

MİNİBÜSÜ KALDIRAMADI
15 gün Türkiye'de kalacak olan Ben Affleck, sette rahat tavırları ile dikkat çekti. Set aralarında sigara içen Affleck; bir ara çekimde kullanacağı eski model Wolkswagen minibüs çalışmayınca; aracı hareket ettirmek için kaldırmaya çalıştı ama başaramadı.

Demir, yönetmen koltuğunda

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Argo filminin setini ziyaret etti, Yönetmen koltuğuna oturdu, çekimleri izledi.


Türkiye'deki yapımcılığını Az Celtic Films'in üstlendiği, ünlü Aktör Ben Affleck'in başrolünde oynadığı ARGO filminin çekimleri Fatih'te yapılıyor.

Tarihi Yarımada Fatih, tarihi eserleri, sokakları, eski evleri, yapıları ve geçmişin seslerini fısıldayan havasıyla film setleri için aranılan bir ortam.

Türk dizilerinin ve sinema yapımlarının büyük bir bölümünün çekildiği Fatih'e şimdi de Hollywood göz dikti. Şu anda birer Hollywood yapımı olan Argo ve Taken 2 filmlerinin çekimleri bu bölgede yapılıyor.

Yapımcılar genellikle Fener-Balat, Sultanahmet-Ayasofya, Süleymaniye, Kapalıçarşı, Zeyrek ve Eminönü gibi tarihi dokunun yoğun olduğu bölgelerde çekim yapmak istiyorlar.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Türk yapımlarına olduğu gibi yabancı yapımlara da büyük destek oluyor. Başkan Demir'in desteğine minnettar kalan ve teşekkür etmek isteyen ARGO ekibi, Başkan Demir'i film setine davet etti.

Aşır Efendi Caddesi Keskin Han'daki seti ziyaret eden Başkan Demir'i kapıda karşılayan Oyuncu ve Yönetmen Ben Affleck, Demir'e teşekkür etti. Affleck ve yanındakiler Başkan Demir'e seti gezdirerek, Yönetmen koltuğunda çekimleri izlemesini istedi.

Başkan Demir, Yönetmen koltuğunda, monitörlerin başında kısa bir sahnenin çekimlerini izledi.

Sinema ve film yapımcılığının görünenin aksine ne kadar zor ve titizlikle çalışılması gereken bir iş olduğuna bir kez daha şahit olduklarını söyleyen Demir, bu vesileyle tüm sinema çalışanlarına kolaylıklar ve başarılar diledi.

Hoolywood burada, Los Angeles'ta kimse kalmadı

Başkan Demir'e İstanbul'u çok beğendiklerini ve burada çalışmaktan büyük mutluluk duyduklarını anlatan Inception, Shutter Island gibi filmlerin ünlü yapımcısı Chris Brigham, Şu anda tüm Hollywood burada, Los Angeles'ta kimse kalmadı, dedi.

Bundan sonra İstanbul'da daha çok çalışmak istediklerini de söyleyen Ben Affleck, Başkan'ı kapıya kadar uğurlayarak vedalaştı.

Az Celtc Films yapımcısı Zeynep Santiroglu filmle ilgili olarak verdiği bilgide, ''Argo ülkemize gelmiş ilk gerçek Hollywood projesidir. Çekimler için 4 ülke arasından Türkiye seçildi. Projede Fatih Belediye'si filmimize büyük destek veriyor. Geçen sene çıkarılan yabancı filmlerin faydalandığı Kd iadesi kanununun yabancı film çekimlerinin Türkiye'ye gelmesinde büyük rolü var. Umudumuz, Argo gibi daha birçok projenin ülkemizdeki mekan zenginliğini de göz önünde bulundurarak buraya gelmesi.'dedi.
05.11.2011 14:47 [3109188]

most viewed this week

Blog Arşivi

Celebrity Look Alikes

CELEBRITY BABIES

BEYAZIT ÖZTÜRK FAN BLOG

BEYAZ SHOW FAN BLOG