This blog has some movie news, links, celebrities, set photos, premieres, red carpet pics...... The main sources are listed at the links on the left.This blog is only unofficial, non-profit fan page, not published ads, just for sharing photos, news, links about celebrities and movies for fans and has no official affiliation with celebrities and movies themselves.If you see the ads, due to mistakenly cut and paste, Please let me know! I fix it...

________________________________Bu blogda film haberleri, ünlüler, set fotoğrafları, film galaları, etkinlikler, kırmızı halı haberleri, bağlantılar ve fotoğraflar yer almaktadır. Başlıca kaynaklar liste halinde soldaki bağlantılar kısmında belirtilmiştir.Ayrıca bu blog resmi olmayan bir hayran bloğudur, herhangi bir kar amacı gütmez, bu yüzden reklam yayımlanmaz ve blogda adı geçen kişilerle herhangi bir resmi bağı yoktur, tek amacı bağlantı, fotoğraf ve film haberleri paylaşımıdır.Eğer reklam görürseniz kes-yapıştır yüzünden yanlışlıkla olmuştur, lütfen beni bilgilendirin! Düzeltebileyim ...

______________________________________

Daha fazla bilgi ve büyük boy fotoğraflar için bağlantıları tıklayınız.

_____________________________________For more information, clips, trailers and large photos;

you can click on the links.

17 Haziran 2011 Cuma

***Angelina Jolie: Syrian Refugee Camp Visit in Hatay/TURKEY ***Angelina Jolie in TURKEY ***An Angel in Hatay ***Angelina Jolie in Hatay ***Angelina from the refugees 'Hello' ***Angelina Jolie Arrives In Turkey To Meet With War-Torn Refugees ***Angelina Jolie Lands In Southern Turkey

Angelina from the refugees 'Hello'
Angelina’dan mültecilere ’Merhaba’

Angelina Jolie, Suriye’den gelenlerin bulunduğu Hatay’a geldi. ’Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin’ yazılı dev bir pankartla karşılanan Jolie, kampta kalanları Arapça ’Marhaba’ diye selamladı.
Türkiye-Suriye sınırında artık alışılagelen görüntüler var. Güveçcçi Köyü yakınlarında Suriye’den gelen bir grup Türkiye’ye geçiş için bekliyor. Karşılarında sınır karakoluna bağlı askerler var.
http://focushaber.com/angelina-dan-multecilere-merhaba--h-48943.htmlVideos;
http://www.focushaber.com/videogaleri/angelina-jolie-hava-alaninda-boyle-goruntulendi-v-4860
http://www.focushaber.com/videogaleri/angelina-jolie-hatay-goruntuleri-videosu-v-4859Angelina Jolie Hatay’da

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi olan ünlü aktris Angelina Jolie, Suriye’deki olaylardan kaçıp Türkiye’ye sığınan mültecileri, yerleştirildikleri Hatay’daki kampta ziyaret ediyor.
Dışişleri Bakanlığı tarafından Hatay’daki mültecileri ziyaret isteğine olumlu yanıt verilen 6 çocuk annesi 36 yaşındaki Angelina Jolie, detayları sır gibi saklanan bu ziyareti için Malta’dan havalanan Slovenya Linxair Business Airlines Şirketi’ne ait Cessna Citation CJ2 tipi çift motorlu 8 koltuklu özel jetle saat 15.30’de geldi.

Jolie’yi, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri karşıladı. Jolie’den önce özel bir jetle asistanları geldi. Uçaktan çok sayıda oyuncak poşetleri indirilip minibüslere yüklendi. Bu sırada görüntü almak isteyen gazetecilerle polisler arasında sert tartışmalar yaşandı, gazetecilerin görüntü alması engellendi.
YÜZLERCE HAYRANI KARŞILADI
Hatay Havaalanı’nda yüzlerce hayranı tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Hollywood yıldızı, bir süre VIP’te dinlendikten sonra Mercedes marka VİP minibüs ile Suriyeli mültecilerinin çadır kent kurularak yerleştirildiği Altınözü İlçesi’ne hareket etti. ellerinde İngilizce, ’Angelina kiss me for world peace’ (Angelina dünya barışı için beni öp) yazılı pankart taşıyan hayranları yol boyunca gösteri yaptı.http://www.focushaber.com/angelina-jolie-hatay-da-h-48887.html
Angelina Jolie Hatay’da - Angelina Jolie in Hatay 

http://www.focushaber.com/fotogaleri/angelina-jolie-hatay-da-f-1899/1

11 milyon dolarlık malikanedeki tatilini yarıda keserek mültecileri ziyarete gelen Angelina Jolie’yi izlemek üzere Hatay’a gelen yerli ve yabancı gazetecilerin sayısı 400’ü buldu. Jolie gelmeden 2 saat önce güvenlik önlemleri arttırılan Altınözü İlçesi’ndeki çadır kent içerisindeki eski TEKEL binasına, üzerinde Türkçe ve İngilizce olarak, ’Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin/Goodness Angel Of The World Wellcome" yazılı dev bir pankart asıldı.
Suriye’de yaşanan iç olaylar nedeniyle kaçıp Türkiye’de güvenliklerini sağlamak isteyenlerin dramı, Angelina Jolie’nin ziyareti ile magazin boyutu da kazanırken, dünyanın dikkati de daha geniş çapta bu gelişmelere yönelmiş oldu.
JOLİE ÖNCESİ ESAD PROTESTOSU
Hollywood yıldızının ziyaretinden önce Altınözü İlçesi’ndeki kampa kalan Suriyeliler, Esad yönetimini protesto etti. Kartondan tabut yapıp, kamp içinde Suriye bayraklarıyla dolaşan aralarında çok sayıda çocuğun da olduğu kalabalık, ’Sayın Erdoğan’a ve Türk halkına teşekkürler’, ’Çocukların öldürülmesini ve camilerin yıkılmasını durdurun’, ’Merci Sarkozy’ yazılı pankartlar taşıyarak ’Yaşasın özgürlük’ ve ’Esad’ı indireceğiz’ sloganları attı.

GEZİ ÖNERİLERİNİ KABUL ETMEDİ
Angelina Jolie’nin mülteciler için Hatay’a gelişi nedeniyle, Hıristiyan aleminin Kudüs’ten sonra ikinci hac yeri olan Antakya Ortodoks Kilisesi’nin de bulunduğu Hatay’ın dünya çapında tanıtılması için yerel yöneticiler aktristin gezi organizasyonunu yapanlara birçok öneri götürdü. Ancak hiçbiri kabul edilmedi. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Suriyeli mültecilerin sorularını dinlemek için medeniyetler kenti Hatay’a gelen ünlü oyuncuya, Hatay Müzesi başta olmak üzere kentin tarihi ve turistik bölgelerini ziyaret önerisinde bulunduklarını, kentin dünyaya yayılan yöresel peynirli künefe tatlısını ikram etmeyi arzu ettiklerini bildirdiklerini, ancak Jolie’nin hiç birini kabul etmediğini söyledi.

ÇATIŞMA BÖLGELERİNE GİTTİ
2001 yılından beri BM İyi Niyet elçisi olan Angelina Jolie, Kamboçya’dan, Afganistan’a, Sudan’dan, Sierra Leone’ya kadar 20’den fazla ülkede çatışma bölgelerinden, savaştan kaçan mültecilerle bir araya geldi. Mültecilere milyonlarca dolar da bağışlayan Jolie, en son geçen nisan ayında Tunus’ta, Libya’dan kaçan mültecileri ziyaret etti. Jolie, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü için ’Bir şey Yap’ kampanyası da başlattı. Bu girişimleriyle tüm dünyanın sempatisini toplayan ünlü aktris, çalışmaları için 6 çocuğunu günlerce ihmal edip, mültecilerinin yardımına koştu.

ANGELİNA JOLİE KİMDİR
Angelina Jolie Voight, 4 Haziran 1975’de Los Angeles’de dünyaya geldi. ABD’li sinema oyuncusu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu (UNHCR) İyi Niyet Elçisi. 3 Altın Küre, 2 Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve 1 de Akademi Ödülü aldı. Tüm dünyada hayırsever çalışmalarıyla da tanınan Jolie, dünyanın en güzel kadını, ve en çekici insanlarından biri kabul ediliyor. Hollywood’un en çok tanınan ve en çok kazanan oyuncularından oldu. Şimdiye kadarki en büyük ticari kazancını aksiyon-komedi türünde olan Mr. & Mrs. Smith ve animasyon türündeki Kung Fu Panda ile sağladı. Maddox, Pax ve Zahara olmak üzere 3 evlatlık, Shiloh, Knox ve Vivienne olmak üzere 3 biyolojik çocuğa sahip.

EVLATLARI
Jolie, Kamboçya’nın Battambang bölgesindeki bir yerel yetimhanede kalan ilk çocuğu Maddox’u 7 aylıkken 10 Mart 2002’de evlat edindi. Jolie, ikinci çocuğu olan Zahara Marley’i 6 aylıkken Etiyopya’dan 6 Haziran 2005’te evlat edindi. Jolie, Addis Ababa’da bulunan Wide Horizons For Children adlı yetimhaneden evlat edindiği Zahara’yı ABD’ye döndükten hemen sonra susuzluk ve beslenme bozukluğu sebebiyle hastaneye yatırdı. 2007’de medya, Zahara’nın biyolojik annesi Mentewabe Dawit’ı ortaya çıkardı.

Mentewabe Dawit hala yaşıyordu ve kızını geri istiyordu. Fakat kızını alamadı. Jolie, ilk biyolojik çocuğu olan Shiloh-Nouvel’i 27 Mayıs 2006’da Namibya’da sezaryenle doğurdu. Jolie, 15 Mart 2007’de Vietnam’dan 3 yaşındaki Pax Thien’i Pax Thien’i Ho Şi Min kenti içerisinde olan Tam Binh yetimhanesinden evlat edindi. Jolie, 2008’de Fransa’da Nice kentinde ikizlerini dünyaya getirdi. Jolie, kız olana Vivienne Marcheline ismini, erkek olana ise Knox Leon ismini verdi.(dha)
HAYRANLARI İSKENDERUN'DAN GELDİ
Jolie'nin, Umut Toksoy ve Bahri Arslan adlı iki hayranı da İskenderun'dan geldiklerini belirterek, ellerinde İngilizce “Angelina kiss me for world peace” (Angelina dünya barışı için beni öp) yazılı pankart taşıdı.
Bir süre VIP salonunda dinlenen Jolie'nin, konvoy eşliğinde geçici çadırkentlerin kurulduğu Altınözü'ne hareket edeceği öğrenildi. http://www.focushaber.com/angelina-jolie-hatay-da-h-48887.html

Angelina Jolie Arrives In Turkey To Meet With War-Torn Refugees


Posted on Jun 17, 2011
By Neil Woulfe
Radar News Director
UN special envoy Angelina Jolie arrived at Hatay airport in southern Turkey near the Syrian border on Friday, and RadarOnline.com has the first photos of her.
PHOTOS: Angelina Jolie Arrives In Turkey
The Oscar winning actress and humanitarian, 36, will meet with some of the nearly 10,000 refugees who have fled a bloody crackdown on Syrian anti-government protesters.
PHOTOS: Angelina Jolie Over The Years
Jolie -- the Goodwill Ambassador for the U.N. High Commissioner for Refugees --  will be greeted at the refugee camp with a 16-yard banner reading "Goodness Angel of the World, Welcome," according to the Associated Press.
PHOTOS: Angelina Jolie Takes The Kids To A Playpark In Malta
In April, the actress traveled to Tunisia during its refugee crisis as thousands fled from its war-torn neighbor, Libya.
http://www.radaronline.com/exclusives/2011/06/angelina-jolie-arrives-turkey-meet-with-war-torn-refugees?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitterAngelina Jolie Lands In Southern Turkey

United Nations High Commissioner for Refugees Goodwill Ambassador Angelina Jolie arrives to the Hatay airport in southern Turkey.


http://www.radaronline.com/photos/image/132875
Click here to find out more!
Angelina Jolie Suriyelileri Arapça selamladı

BM Elçisi ünlü film yıldızı Angelina Jolie, Suriye’den gelenlerin bulunduğu Hatay'a geldi. "Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin" yazılı dev bir pankartla karşılanan Jolie, kampta kalanları Arapça "Marhaba" diye selamladı.

Angelina Jolie Syrians hailed in Arabic
UN Ambassador Angelina Jolie, famous movie star, Hatay, where those who came from Syria. "Angel of Goodness Hello world" and a huge banner welcomed Jolie, the rest camp in Arabic "Marhaba," he greeted.

Rüzgar gibi geçti

Cengiz ÖZBEK

Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yaşadığı insanlık dramı devam ederken, Hatay bugün ünlü bir konuğu, Angelina Jolie'yi ağırladı. TSİ 15:25'te Hatay'a inen Jolie, 16:30'da Altınözü'nde bulunan çadırkente geldi. Altınözü'nde yaklaşık 2.5 saat kalan Jolie'nin toplam 4.5 saatlik ziyareti, Hatay'ın haftalardır içinde bulunduğu karamsar havayı değiştirmeye yetti.

Bir hafta sonra bugün yine sınırdayım...   

Suriye'deki olaylardan kaçıp Türkiye'ye sığınarak Hatay'daki kamplarda yaşamaya başlayanları sayısı ve insanlık dramının boyutları katlanarak büyümüş durumda.
  
Ancak bugün binlerce kişinin yüzü birkaç saatliğine de olsa güldü.
Çünkü ABD’li ünlü aktris ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, çadırkentleri ziyaret etmek için Hatay'a geldi.

Jolie'nin eşi Brad Pitt'in de kendisine eşlik edeceği yönünde bazı haberler ve söylentiler bulunuyordu. Ancak Jolie uçaktan yalnız indi. Yanında sadece Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği çalışanları vardı.  

Jolie'nin kampa giderken geçeceği yollar üzerindeki evlerin balkonlarına toplanan çok sayıda insan da heyecanla 'Angelina'yı bekledi.

ABD'li yıldız sadeliğiyle de dikkat çekti. Hatay'a siyah pantolon, siyah tişört ve gözünden hiç çıkarmadığı siyah güneş gözlükleriyle gelen Jolie'nin kulağında küpe bile yoktu.  http://www.hurriyet.com.tr/planet/18052206.asp?gid=382


İŞTE HÜRRİYET DAILY NEWS FOTO MUHABİRİ SELAHATTİN SÖNMEZ'İN OBJEKTİFİNDEN JOLIE'NİN ÇADIRKENTTEKİ İLK KARELERİ / FOTO GALERİ
Angelina Jolie'nin Selahattin Sönmez'in objektifinden Altınözü'nde bulunan çadırkentte ilk kareleriAngelina Jolie'nin Selahattin Sönmez'in objektifinden Altınözü'nde bulunan çadırkentte ilk kareleri

*********************


Angelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'daAngelina Jolie Hatay'da


DÜNYANIN İYİLİK MELEĞİ HATAY'DA
İzleme Sayısı: 15,099
ABD’li ünlü aktris ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, çadırkentleri ziyaret etmek için Hatay'a geldi. Jolie'nin eşi Brad Pitt'in de kendisine eşlik edeceği yönünde bazı haberler ve söylentiler bulunuyordu. Ancak Jolie uçaktan yalnız indi. Jolie'nin yanında sadece Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği çalışanları vardı. Cengiz Özbek / hurriyet.com.tr
GOOD EARTH ANGEL HATAY
U.S. actress and UN Goodwill Ambassador Angelina Jolie, Hatay, came to visit the tent cities. Jolie's husband Brad Pitt convinced that her companion had some news and rumors. Jolie, however, the plane came down alone. There were only employees of the United Nations High Commissioner for Refugees as well as Jolie's. Cengiz Ozbek / hurriyet.com.tr

ANGELINA JOLIE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ
İzleme Sayısı: 7,956
İnsanlık dramı devam ederken Hatay ünlü bir konuğu, Angelina Jolie'yi ağırlıyor. Jolie saat 15:25'te Hatay'a indi. Ardından Altınözü'nde bulunan çadırkente geldi. Türk Kızılayı, Jolie'yi, çadırkentin girişine astığı "Dünyanın iyilik meleği hoşgeldin" yazılı pankartla karşıladı. DHA
ANGELINA JOLIE BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ
dramı devam ederken Hatay ünlü bir konuğu, Angelina Jolie'yi ağırlıyor. Jolie saat 15:25'te Hatay'a indi. Ardından Altınözü'nde bulunan çadırkente geldi. Türk Kızılayı, Jolie'yi, çadırkentin girişine astığı "Dünyanın iyilik meleği hoşgeldin" yazılı pankartla karşıladı. DHA

Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi film yıldızı Angelina Jolie, Suriye'den kaçarak Türkiye'ye sığınanları görmek için Hatay'a geldi.
Angelina Jolie'yi, Hatay Havaalanı'nda Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ve öteki ilgililer karşıladı.
Ünlü yıldızın gelişi dolayısıyla VIP salonu girişinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kendisini karşılamaya gelen hayranlarının VIP salonuna yaklaşmalarına güvenlik güçleri izin vermedi.
Bu arada, ünlü yıldızın uçağından önce, ekibini taşıyan özel bir uçak da Hatay Havaalanı'na indi. Yıldızın konvoyundaki bir minibüse de uçaktan indirilen oyuncaklar yerleştirildi.
Hatay Valiliği, ünlü yıldıza Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait bir minibüs tahsis etti. Tahsis edilen minibüse bol miktarda su konuldu.
Bir süre VIP salonunda dinlenen Angelina Jolie, konvoy eşliğinde geçici çadırkentlerin kurulduğu Altınözü'ne gitti.
Jolie ve ona eşlik eden yetkililer, çadırkente bir minibüsle giriş yaptı. Minibüsün camları siyah filmle kaplı olduğu için aracın içi görülemedi.
'MARHABA' DİYE SELAMLADI
Sığınmacıları Arapça "Marhaba" diyerek selamlayan Jolie, çadırları ziyaret etti.
Kampta özellikle çocuklarla ilgilenen Jolie, yemek salonunu da gezdi.
Angelina Jolie burada çocuklara meyve ikram etti.
'HOŞGELDİN İYİLİK MELEĞİ'
Bu arada, Angelina Jolie'nin gelişi öncesinde çok yoğun güvenlik tedbirleri alındı. Altınözü halkı da merakla çadırkentin önünde toplandı.
Emniyet görevlileri ve özel harekat ekiplerinin sıkı güvenlik önlemi aldıkları çadırkent, Kızılay ve Türk bayraklarıyla süslenirken çadırkentin kurulduğu TEKEL binasının ön tarafına büyük ebatlarda "Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin" yazılı pankart asıldı.
‘DÜNYA BARIŞI İÇİN BENİ ÖP’
Öte yandan, Angelina Jolie'nin, Umut Toksoy ve Bahri Arslan adlı iki hayranı da İskenderun'dan geldiklerini belirterek ellerinde İngilizce ''Angelina kiss me for world peace'' (Angelina dünya barışı için beni öp) yazılı pankart taşıdı.
ESAD'A PROTESTO
Bu arada, çadırkentin içindeki bir grup Suriyeli çeşitli sloganlar atarak ve pankartlar taşıyarak Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı ve mevcut yönetimi protesto etti.
Protestocular ellerinde "Sayın Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkürler", "Çocukların öldürülmesini ve camilerin yıkılmasını durdurun", "Merci Sarkozy" yazılı pankartlar taşıyarak "Yaşasın özgürlük" ve "Esad'ı indireceğiz" sloganları attı.
10 BİNE YAKLAŞTI
Öte yandan, olaylardan kaçarak Türkiye'ye giren Suriyelilerin sayısı 9 bin 693'e ulaştı.
Türk Kızılayı, Yayladağı’nda iki, Altınözü’nde iki ve Reyhanlı ilçesinde bir olmak üzere toplam 5 geçici çadır kentte kalan sığınmacılara sağlık hizmetinin yanı sıra 3 öğün yemek veriyor.
Kamplardaki Suriyelilerin diğer tüm ihtiyaçlarının da karşılandığı belirtildi.

Anadolu Ajansı


Angelina Jolie Hatay'da

18 Haziran 2011 Cumartesi 10:48
BM Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi film yıldızı Angelina Jolie, Suriye'deki olaylardan kaçarak, Türk Kızılayının kurduğu geçici çadırkentlerde konaklayan Suriyelileri görmek üzere Hatay'a geldi.Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi film yıldızı Angelina Jolie,  Suriye'deki olaylardan kaçarak, Türk Kızılayının kurduğu geçici çadırkentlerde konaklayan  Suriyelileri görmek üzere  Hatay'a geldi.

OYUNCAK GETİRDİ

Ünlü yıldızı  Hatay Havaalanı'nda, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Dışişleri Bakanlığı temsilcileri ve öteki ilgililer karşıladı. Ünlü yıldızın gelişi dolayısıyla VIP salonu girişinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kendisini karşılamaya gelen hayranlarının VIP salonuna yaklaşmalarına güvenlik güçleri izin vermedi. Bu arada, ünlü yıldızın uçağından önce, ekibini taşıyan özel bir uçak da  Hatay Havaalanı'na indi. Yıldızın konvoyundaki bir minibüse de uçaktan indirilen oyuncaklar yerleştirildi.
 Hatay Valiliği, ünlü yıldıza Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bir minibüs tahsis etti. Tahsis edilen minibüse bol miktarda su konuldu. Jolie'nin, Umut Toksoy ve Bahri Arslan adlı iki hayranı da İskenderun'dan geldiklerini belirterek, ellerinde İngilizce ''Angelina kiss me for world peace'' (Angelina dünya barışı için beni öp) yazılı pankart taşıdı. Bir süre VIP salonunda dinlenen Jolie'nin, konvoy eşliğinde geçici çadırkentlerin kurulduğu Altınözü'ne hareket edeceği öğrenildi.

ALTINÖZÜ ÇADIRKENTİNE GELDİ

BM iyi niyet elçisi ve ünlü film yıldızı Angelina Jolie, incelemelerde bulunmak üzere, ülkesindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye gelen  Suriyelilerin konuk edildiği Altınözü çadırkentine geldi. Jolie ve ona eşlik eden yetkililer, çadırkente bir minibüsle giriş yaptı. Minibüsün camları siyah filmle kaplı olduğu için aracın içi görülemedi. Jolie'nin, bir süredir Türk Kızılayı tarafından misafir edilen yaklaşık 1400 kadar  Suriyeli sığınmacı ile bir araya gelerek, sorunlarını dinlemesi bekleniyor.
Bu arada, Angelina Jolie'nin gelişi öncesinde çok yoğun güvenlik tedbirleri alındı. Altınözü halkı da merakla çadırkentin önünde toplandı. Emniyet görevlileri ve özel harekat ekiplerinin sıkı güvenlik önlemi aldıkları çadırkent, Kızılay ve Türk bayraklarıyla süslenirken çadırkentin kurulduğu TEKEL binasının ön tarafına büyük ebatlarda "Dünyanın İyilik Meleği Hoşgeldin" yazılı pankart asıldı.

'MARHABA' DİYE SELAMLADI

Sığınmacıları Arapça "Marhaba" diyerek selamlayan Jolie, çadırları ziyaret etti.

ÇOCUKLARA YEMEK YEDİRDİ

Altınözü İlçesi'ndeki çadır kentte yaklaşık 2.5 saat kalan Angelina Jolie, bu süre içinde çocuklara beraberinde getirdiği oyuncakları dağıttı.
 Suriyelilerin sorunlarını ve isteklerini dinleyen ünlü yıldız, ilgilendiği bazı çocuklara da yemek yedirdi. Çocuklara tek tek kola da dağıtan Jolie'ye meyve ve tatlı ikram edildi. Çadır kentteki ibadethaneyi de gezen ünlü yıldız, Türkiye'den ayrılmak üzere  Hatay Havaalanı'na gitti. Çıkışta kendisine sevgi gösterisinde bulunanlara el sallayan Jolie'yi ziyaret sırasında 320 polis görev yaptı.
Bu arada Jolie, için çadırkente yakın bir noktadaki eski Tekel binasına asılan afişin altındaki 7 yıl önceden kalan 'Cumhuriyet'in 80. Yılı' tabelası eleştiri konusu oldu. Gazeteciler, kameralarını ve fotoğraf makinalarını Angelia Jolie için hazırlanan Türkçe ve İngilizce yazılı pankartı görüntülerken, eski tabelada görüntülere girdi. Eski tabelanın dikkat çekmemesi nedeniyle Cumhuriyetin kaçıncı yılında olduğu tam olarak yansıtılamamış oldu.

TÜRK KAHVESİNİ ÇOK SEVERİM

Ziyareti sırasında Jolie'ye İngilizce olarak ne içmek istediği soruldu. ''Türk kahvesini çok severim'' diye yanıt veren Jolie'ye bu kez kahveyi nasıl alacağının sorulması üzerine ünlü oyuncu, ''şekerli ama sert bir kahve istediğini'' söyledi. Bunun üzerine Jolie'ye orta şekerli Türk kahvesi ikram edildi.
Angelina Jolie çadırkenti ziyareti sırasında ayrıca çocuk parkında  Suriyeli çocuklarla oyunlar oynadı, onların oyunlarında tempo tuttu.
Türk Kızılayı'nın hazırladığı ve içinde oyuncaklar da bulunan ''sevgi paketinin'' dağıtılmasında da hazır bulunan Jolie'nin ziyareti süresince sempatik tavırlar sergilediği öğrenildi.

ESAD'A PROTESTO

Bu arada, çadırkentin içindeki bir grup  Suriyeli çeşitli sloganlar atarak ve pankartlar taşıyarak  Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ı ve mevcut yönetimi protesto etti.
Protestocular ellerinde "Sayın Erdoğan'a ve Türk halkına teşekkürler", "Çocukların öldürülmesini ve camilerin yıkılmasını durdurun", "Merci Sarkozy" yazılı pankartlar taşıyarak "Yaşasın özgürlük" ve "Esad'ı indireceğiz" sloganları attı.
Jolie çadırkentten ayrılırken, aracına binerken kısa bir süre kendisini bekleyen çok sayıdaki basın mensubuna el sallayarak poz verdi.
Kamptaki ziyaretin uzaması üzerine sığınmacıların bulunduğu bir başka kamp olan Boynuyoğun ziyaretini iptal eden Jolie, yaklaşık iki saat kaldıktan sonra Türkiye'den ayrıldı.

10 BİNE YAKLAŞTI

Öte yandan, olaylardan kaçarak Türkiye'ye giren  Suriyelilerin sayısı 9 bin 693'e ulaştı.
Türk Kızılayı,  Yayladağı’nda iki, Altınözü’nde iki ve Reyhanlı ilçesinde bir olmak üzere toplam 5 geçici çadır kentte kalan sığınmacılara sağlık hizmetinin yanı sıra 3 öğün yemek veriyor.
Kamplardaki  Suriyelilerin diğer tüm ihtiyaçlarının da karşılandığı belirtildi.

ANGELINA JOLIE TÜRKİYE'DEN AYRILDI

BM iyi niyet elçisi, ünlü aktris Angelina Jolie, ülkesindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye gelen  Suriyelilerin konuk edildiği Altınözü çadırkentini ziyaret etmesinin ardından Türkiye'den ayrıldı.
Jolie ve beraberindeki heyet, Türkiye'ye geldikleri özel uçakla oyuncunun film çekimlerinin sürdüğü Malta'ya hareket etti.
Altinözü çadırkentinde incelemelerde bulanan Angelina Jolie, ziyaretinin ardından doğrudan  Hatay Havalimanı'na geldi.
VIP Salonunda 45 dakika kadar dinlenen ve beraberindeki heyetle istişarelerde bulunan Jolie'yi burada sadece AA muhabiri izledi.
AA muhabirinin ''Türk halkına ve medyasına özel bir mesaj iletmek ister misiniz'' sorusu üzerine Jolie, ziyaretiyle ilgili açıklamaları sadece kendisine akredite özel ekibine yaptığını söyleyerek, nazik bir biçimde özür diledi.
Angelina Jolie, VIP salonunda basın ekibi ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ekibi ile hangi fotoğraf ve görüntülerinin medyaya verileceği konusunda istişarede bulundu.
Jolie daha sonra, günübirlik ziyareti sırasında kendisini koruyan güvenlik görevlileri, BMMYK yetkilileri ve görevlileri, kendisine eşlik eden gerek Dışişleri Bakanlığı gerekse  Hatay Valiliği personeli ile ayrı ayrı hatıra fotoğrafları çektirdi.

TÜRKİYE'Yİ TAKDİR ETTİ

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Selçuk Ünal, BM'nin iyi niyet elçisi ve ünlü aktris Angelina Jolie'nin Türkiye'nin insani yardım çalışmalarını takdirle karşıladığını söyledi.
Ünal, Angelina Jolie'nin günübirlik  Hatay ziyaretini değerlendirdi.
Jolie'nin ziyaretini,  Hatay Valililiğinin büyük katkılarıyla organize ettiklerini belirten Ünal, ünlü oyuncunun Altınözü çadırkentinde, Türkiye'ye geçişlerine insani nedenlerle izin verilen  Suriyeli ailelerle görüştüğünü anlattığını, çadır kentte Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş'ın da Jolie'ye gerekli bilgilendirmeleri yaptığını bildirdi.
Afet İşleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı ve Kızılay yetkililerinin Jolie'ye kamptaki çalışmalar hakkında bilgi verdiğini aktaran Ünal, ünlü oyuncunun çadırkentteki çocuklarla ayrı ayrı ve küçük gruplar halinde, Kızılay ekibi ve insani yardım çalışanlarıyla da ayrı ayrı görüştüğünü, kliniği ziyaret ettiğini ve çocuk parkında incelemelerde bulunduğunu belirtti.
Angelina Jolie'nin klinik ziyareti sırasında aşı takvimi, sosyal destek ünitesi ve diyetisyenlerin yaptığı çalışmalar konusunda bilgi aldığını belirten Selçuk Ünal, ünlü aktrisin çadırkentin diğer değişik bölümlerini de ziyaret ederek, incelemelerini tamamladığını bildirdi.
Selçuk Ünal, Jolie'nin Türkiye'nin insani yardım çalışmalarını takdirle karşıladığını söyleyerek, şöyle konuştu:
"Bizlere ifade ettiği, ülkemizin çalışmalarını takdirle karşıladığı yönündeydi. Kamptaki çalışmaları organize bulduğunu söyledi ama tabii ki, bunları kendisi açıklayacaktır. Dolayısıyla onun adına konuşmam çok uygun olmaz."
Sözcü Ünal, çadırkentte yerli ve yabancı basın mensuplarının alınmamasının, Jolie'nin ricası olduğunu belirterek, ünlü aktrisin daha önce yaptığı benzer çalışmalarda sadece kendi ekibiyle çalıştığına dikkati çekti.
http://www.gazete5.com/haber/angelina-jolie-hatay-da-18-haziran-2011-117833.htm


http://www.gazete5.com/foto-galeri/hatayda-bir-melek-6155.htmAngelina Jolie kahroldu


Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin yaşadığı insanlık dramı devam ederken, Hatay bugün ünlü bir konuğu, Angelina Jolie'yi ağırladı. TSİ 15:25'te Hatay'a inen Jolie, 16:30'da Altınözü'nde bulunan çadırkente geldi.

Altınözü'nde yaklaşık 2.5 saat kalan Jolie'nin toplam 4.5 saatlik ziyareti, Hatay'ın haftalardır içinde bulunduğu karamsar havayı değiştirmeye yetse de Jolie'nin kampta yaşayanların hikayelerini dinlerkenki üzüntüsü fotoğraflara yansıttı.

Bir hafta sonra bugün yine sınırdayım...

Suriye'deki olaylardan kaçarak, Hatay'daki kamplara yerleşen sığınmacıların sayısı ve insanlık dramının boyutları katlanarak büyümüş durumda.

Ancak bugün Hatay'daki binlerce Suriyeli’nin yüzü birkaç saatliğine de olsa güldü.

ABD’li ünlü aktris ve BM İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, çadırkentleri ziyaret etmek için geldiği Hatay'da, bir süredir hakim olan karamsar havanın dağılmasını sağladı.

Jolie'ye eşi Brad Pitt'in de eşlik edeceği yönünde bazı haberler ve söylentiler bulunuyordu. Ancak Jolie uçaktan yalnızdı. Yanında sadece Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği çalışanları vardı.

ABD'li yıldız sadeliğiyle de dikkat çekti. Hatay'a siyah pantolon, siyah tişört ve gözünden hiç çıkarmadığı siyah güneş gözlükleriyle gelen Jolie'nin kulağında küpe bile yoktu.

ANGELINA İZDİHAMI

Jolie, şehrin dışındaki havaalanında sadece 6-7 hayranı tarafından karşılandı. Ancak Altınözü'ndeki Tekel binasına kurulan çadır kentin çevresinde tam bir izdiham vardı. 35 yaşındaki aktris, Kızılay tarafından kampın girişine asılan, "Dünyanın iyilik meleği hoşgeldin" yazılı pankartla karşılandı.


Vakit olursa, Jolie'nin Boynuyoğun’daki çadırkente de geçmesi planlanıyordu ancak olmadı. Jolie iki buçuk saatlik Altınözü ziyaretinin ardından saat 19:00 sularında kamptan ayrılarak havaalanına doğru yola çıktı.


ABD'li yıldız kampı dolaşırken bir grup Esad karşıtı da kampın bahçesinde gösteri yaptı. Göstericiler ellerinde Türkiye ve Suriye bayrakları ile "Erdoğan ve Türk halkına teşekkürler" pankartları taşıdı. Üzerinde "Arap devletleri cemiyeti" yazılı bir tabut da dikkat çekti.


BASIN TOPLANTISI DÜZENLEMEDİ


Ünlü yıldız basın toplantısı düzenlemedi, medya temsilcileriyle bir araya gelmedi. Hatta basın mensuplarının kampın içinden görüntü almasına da izin verilmedi. İçeriye sadece Jolie'nin özel fotoğrafçısı girdi.

Buna rağmen ünlü oyuncunun Hatay'daki her hareketi, Türk ve yabancı basın mensupları tarafından saniye saniye izlenmeye çalışıldı.


Kalabalık bir basın ordusu tarafından takip edilen Jolie, geldiği gibi özel uçakla Malta'ya, ailesinin yanına döndü.

ZİYARET HATAYLILARI İKİYE BÖLDÜ

Aslında Jolie daha Hatay'a inmeden tartışmalar başlamıştı.
Bazı Hataylılar Angelina'nın kentlerine gelmesine karşıydı.

Sokaklarda konuştuğum kent sakinlerinden biri, "Hatay'a gelmesini istemiyoruz, Suriye'de büyütüldüğü kadar bir olay yok.

Aynı şey Libya'da da oldu. Angelina Jolie, Tunus-Libya sınırına gitti, sonra Libya bombalandı. Şimdi amaçları Suriye'yi bombalatmak.

Angelina Jolie de bu oyunun bir parçası" dedi. Bir diğeri ise, "Bence Angelina Jolie'nin gelme sebebi tüm dünyada ses getirmek.

Oysa Suriye'de öyle söylenildiği gibi olaylar yok" diye konuştu.


Bu arada hem Jolie için hem de bölgeyi ziyaret etmesi olası devlet erkanı için Hatay'da çevre düzenleme çalışmaları yapıldı.


Boynuyoğun'daki kampın çevresindeki yollar asfaltlanırken, Yayladağı'nda da kaldırımlar boyandı.

RESMİ RAKAM 10 BİN'E YAKLAŞTI


Tüm gözler Jolie'ye çevriliyken, Suriye'den Türkiye'ye sığınmacı akını da sürüyor. Ülkelerinden kaçarak Türkiye'deki kamplara sığınan Suriyelilerin sayısının 9,700'ü bulduğu bildirildi.


Türk Kızılayı tarafından ikisi Yayladağı, ikisi Altınözü ve birisi Reyhanlı ilçesinde olmak üzere kurulan toplam 5 geçici çadırkentte kalan bu Suriyelilerin yanı sıra kaçak olarak Türkiye'ye gelip akrabalarının yanına yerleşenler de bulunuyor.


Ayrıca binlerce kişinin de sınırın Suriye tarafında beklediği biliniyor.


Gezi önerilerini kabul etmedi


AKTRİST Angelina Jolie, kendisini bekleyenleri eliyle selamlamadıktan sonra çadırkente hareket etti.
Siyah bir bluz ve pantolon giymesi tercih eden Jolie’nin yardımcıları, çocuklara dağıtılacak oyuncukları taşıdılar.

Hıristiyan âleminin Kudüs’ten sonra 2’nci hac yeri olan Antakya Ortodoks Kilisesi’nin de bulunduğu Hatay’ın dünya çapında tanıtılması için yerel yöneticiler, Angelina Jolie’nin gezi organizasyonunu yapanlara birçok öneri götürdü.

Ancak hiçbiri kabul edilmedi. Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, ünlü oyuncuya, Hatay Müzesi başta olmak üzere
kentin tarihi ve turistik bölgelerini ziyaret önerisinde bulunduklarını, kentin dünyaya yayılan yöresel peynirli künefe tatlısını ikram etmeyi arzu ettiklerini vurguladı. Ancak Jolie’nin hiçbirini kabul etmediğini söyledi.
 http://www.adanzyehaber.com/haber/20110618/angelina-jolie-kahroldu.html


Angelina Jolie: Syrian Refugee Camp Visit

Angelina Jolie: Syrian Refugee Camp Visit
Angelina Jolie waves to the media after landing at Hatay Airport on Friday (June 17) in Turkey.
The 36-year-old actress and UNHCR Goodwill Ambassador traveled to a Syrian refugee camp in the southern Turkish town of Altinozu.
Angelina was greeted with a banner that read “Goodness Angel of the World, Welcome” at the camp, where she met with refugees who’ve fled the bloody protests in Syria.
Earlier this year, Angelina visited Afghanistan and also traveled to Tunisia to meet with refugees from Libya.
http://justjared.buzznet.com/2011/06/17/angelina-jolie-turkey-syrian-refugees/?ref=topposts

most viewed this week

Blog Arşivi

Celebrity Look Alikes

CELEBRITY BABIES

BEYAZIT ÖZTÜRK FAN BLOG

BEYAZ SHOW FAN BLOG